| 18 مرداد 1399

En 

 

AR 

جزئیات نشست تخصصی مدیران و متخصصان شهری و اداره عمران و بهسازی اداره کل راه و شهر سازی جنوب استان کرمان

جزئیات نشست تخصصی مدیران و متخصصان شهری و اداره عمران و بهسازی اداره کل راه و شهر سازی جنوب استان کرمان

تاریخ انتشار: 1396/05/26|   بازدید: 173 |  print

اولین نشست تخصصی مدیران و متخصصان شهری در سال 96و اداره عمران و بهسازی اداره کل راه و شهر سازی جنوب کرمان در خصوص بررسی فرآیند باز آفرینی محدوده ها و محلات هدف شهر جیرفت با تاکید بر نهاد سازی و تسهیلگری محلی ،مستندات قانونی و ترتیبات نهادی برگزار گردید.

 

در این نشست نمایندگانی از فرمانداریها،شهرداریها و اعضای شوراهای شهرستانهای جیرفت-عنبرآباد- کهنوج-منوجان-قلعه گنج-رودبار جنوب-فاریاب و همچنین نمایندگانی از دانشگاه علوم پزشکی،مدیریت توزیع برق،اداره ارشاد اسلامی،اداره میراث فرهنگی حضور داشتندکه در خصوص سیاست ها و راه حلهای مداخله در امر بازآفرینی شهری به بحث و بررسی و تبادل نظر پرداختند.

در ابتدای جلسه ناهیداماندادی سرپرست اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل جنوب استان کرمان ضمن خوش آمد گویی به معرفی محدوده بافتهای فرسوده و محلات اولویت دار بازآفرینی پرداخت.

در ادامه استادی معاون دفتر ستادبازآفرینی شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران در خصوص مستندات قانونی و ترتیبات نهادی باز آفرینی مطالبی را عنوان کرد.

وی اظهار داشت: بیست در صد از مساحت و سی در صد از جمعیت شهری کشور در بافت های ناکارآمد شهری قرار داردسپس به تحلیل سند ملی راهبردی احیا،بهسازی،نوسازی و توانمند سازی بافت های فرسوده نار کارآمد شهری اشاره کرد.

وی در ادامه لزوم تشکیل ستاد ملی باز آفرینی را بعنوان هماهنگ کننده اقدامات مشترک بین بخشی و منسجم کننده فعالیت های بین دستگاههای دولتی،شهرداریها و تشکل های محلی و مردمی را از جمله مهمترین اقدامات برای حل مشکلات بافتهای نا کار آمد شهری عنوان نمود.

سپس دکتر نوذری راهبر ستادی شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری، توضیحاتی در خصوص بررسی بافت های فرسوده،تعاریف،مسائل و چالشهای پیش رو در این بافت ها  داد و خاطر نشان کرد در آمد سرانه ساکنان کمتر از میانگین شهری،واحد های مسکونی کم دوام، مشکلات زیست محیطی ،برخورداری و دسترسی نامناسب ساکنان به خدمات شهری از جمله مهمترین چالشهای پیش رو در احیا و بهسازی بافت های نا کار آمد می باشد .  

 

  نظرات

نظری وجود ندارد.