| 11 July 2020

En 

 

AR 

برخورداری بیش از 84 درصد روستاهای بالای 20 خانوار از راه مناسب در جنوب کرمان

برخورداری بیش از 84 درصد روستاهای بالای 20 خانوار از راه مناسب در جنوب کرمان

تاریخ انتشار: 2020/03/09|   بازدید: 33 |  print

مدیر کل راه و شهرسازی جنوب کرمان از برخور داری بیش از  84  درصد روستاهای بالای  20  خانوار از راه مناسب  در جنوب کرمان  خبر داد .

 

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی جنوب کرمان ،محمد ساردویی گفت : طبق اعلام  سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور شاخص برخورداری جمعیتی از راه آسفالته در حوزه جنوب کرمان برای راه های روستایی بالای  20  خانوار  84.6  درصد می باشد که این شاخص در کل کشور  92.7  درصد می باشد همچنین شاخص برخورداری جمعیتی روستاهای بالای 50 خانوار در جنوب کرمان  88.7  درصد و در کل کشور  95.03  درصد است.

وی در تشریح  راههای روستایی در جنوب کرمان افزود : از زمان تاسیس این اداره کل تا کنون  2100 کیلومتر از راههای روستایی  با اعتباری به مبلغ  4200  میلیارد ریال آسفالت و به بهره برداری رسیده است و در حال حاضر  430  کیلومتر در دست ساخت می باشد که از این میزان  200  کیلومتر آن آماده اجرای آسفالت است.

ساردویی ادامه داد : برای اتمام و به بهره برداری رساندن آنها مبلغ  2150  میلیارد ریال و همچنین جهت تکمیل باقیمانده راه های روستایی بالای  20  خانوار به مبلغ  9500  میلیارد ریال نیاز است.

وی بابیان اینکه احداث راه وستایی با مشکلات و موانعی روبرو است گفت :از جمله موانع  می توان به کمبود اعتبار و معارضین محلی اشاره کرد که گاهی باعث کندی روند اجرای پروژه ها شده است.

تامین معیشت و  رونق اقتصادی مردم با ساخت راه روستایی

وی همچنین در خصوص ارتباط راه های روستایی با اقتصاد و معیشت مردم اظهار داشت : در جنوب کرمان معادن غنی وجود دارد که اکثراً در مسیر روستاها قرار دارند، احداث این راهها  باعث بهره برداری از معادن شده که نتیجه آن رونق اقتصادی ،کاهش بیکاری و جلوگیری از مهاجرت به شهر و کاهش حاشیه نشینی است.

وی ادامه داد : جنوب استان کرمان با تولید انبوه محصولات کشاورزی یکی از قطب های کشاورزی کشور می باشد که احداث راههای روستایی باعث کاهش هزینه های تمام شده محصولات کشاورزان و در نتیجه رونق کشاورزی و اقتصادی منطقه را به دنبال خواهد داشت.

وی در پایان گفت:شهرهای جنوب کرمان اکثراً در مناطق گرم واقع شده اند و با توجه به اینکه در جنوب استان کرمان تنوع آب و هوا و  روستاهایی در مناطق ییلاقی و خوش آب و هوا وجود دارد. احداث راه روستایی جهت استفاده مردم از این مناطق و توسعه گردشگری امری لازم و ضروری به نظر می رسد. همچنین با توجه به وسعت حوزه جنوب استان کرمان و پراکندگی روستاها احداث راههای روستایی تاثیر بسزایی در ایجاد امنیت پایدار منطقه داشته است.

  Comments

There is no comment.